Asseco Data Systems

Jesteśmy największym dostawcą rozwiązań informatycznych w Europie środkowo-wschodniej, a nasze działania sięgają tam, gdzie technologia i biznes wspierają codzienne życie. Jako wiarygodny dostawca produktów i usług dbamy o zapewnienie technologii dla dużych podmiotów m.in. z sektora finansów, medycyny, czy administracji publicznej oraz dla SMB.

Usługi Cloud i Data Center – to przede wszystkim działanie efektywne, które łączy zaplecze technologiczne, doświadczenie oraz innowacyjne podejście do możliwości jakie stawia ekosystem chmury. Dostarczamy rozwiązania oparte na technologiach wiodących dostawców chmurowych takich jak Azure, Google Cloud, AWS, czy Oracle Cloud. Efektywna transformacja do chmury odbywa się przy udziale certyfikowanych ekspertów, dzięki czemu opracowujemy precyzyjną strategię adopcji chmury, aby nowe środowisko IT było idealnie dopasowane do potrzeb. Zapewniamy spektrum modeli chmurowych, dzięki którym dopasowana konfiguracja oraz usługi, zapewniają lepsze funkcjonowanie organizacji. Przeniesienie do chmury może przynieść znaczące oszczędności, jeśli zostanie odpowiednio przeprowadzone. Zapraszamy do dialogu technicznego.


ComPaas Consulting

zespół specjalistów o wszechstronnej wiedzy o ERP oraz szerokich kompetencjach systemowych, biznesowych i technicznych popartych wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Ponadprzeciętne umiejętności zespołu kształtowały się trakcie wieloletniej współpracy z producentami systemów ERP, włączając w to budowę koncepcji i rozwój systemów na przestrzeni 20 lat. Właśnie dlatego są w stanie świadczyć kompleksowe usługi w zakresie consultingu zakupu, przy wdrożeniu oraz w trakcie utrzymania i rozbudowy systemu ERP.


Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX)

to globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, który umożliwia cyfrowym liderom wykorzystanie zaufanej platformy do bezpośredniego łączenia elementów infrastruktury leżącej u podstaw ich działalności i będącej źródłem ich sukcesu. Equinix umożliwia firmom dostęp do wszystkich właściwych miejsc, partnerów i możliwości, których potrzebują, żeby budować i wzmacniać swoją przewagę konkurencyjną. Dzięki Equinix mogą skalować w sposób zwinny, przyspieszać uruchamianie usług cyfrowych oraz dostarczać światowej klasy doświadczenia i pomnażać ich wartość.


Infomex

to 25 lat doświadczenia, 5 tysięcy klientów oraz 100 doskonale przeszkolonych pracowników. Infomex pomaga swoim klientom rozwijać prowadzony biznes dzięki nowoczesnym i sprawdzonym technologiom, indywidualnie dopasowanym do potrzeb oraz oczekiwań odbiorcy. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe rozwiązania z dziedziny Data Center i chmury obliczeniowej, oprogramowania biznesowego oraz infrastruktury IT. Doświadczona kadra techniczna – inżynierów, programistów, analityków oraz project managerów jak również zespół R&D, ServiceDesk działający w modelu 24/7/365 oraz własne Data Center sprawiają, że Infomex jest w stanie zrealizować najbardziej złożone projekty teleinformatyczne. Począwszy od analizy potrzeb klienta oraz zaprojektowania dedykowanego rozwiązania, poprzez stworzenie środowiska w ramach PoC, uruchomienie produkcyjne, na administracji kończąc – projekty prowadzimy w sposób kompleksowy, kładąc duży nacisk na jakość oraz bezpieczeństwo, czego najlepszym dowodem są posiadane certyfikaty ISO9001 oraz ISO27001.


MAIN

MAIN to polska firma specjalizująca się w rozwiązaniach Private Cloud i wspierająca budowę środowisk Multicloud. Certyfikowane ośrodki obliczeniowe MAIN spełniają wymogi bezpieczeństwa i ciągłości działania. Dzięki temu jakością skutecznie konkuruje z największymi markami na rynku Data Center – jednocześnie gwarantując wysoką elastyczność na każdym poziomie.


Netia

Jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, spółka w Grupie Cyfrowy Polsat. NetiaNext jest organizacją w ramach B2B Netii, wyspecjalizowaną w integrowaniu usług ICT z  dedykowanymi rozwiązaniami szerokopasmowymi. Inwestycje w infrastrukturę spowodowały, że Netia wraz z innymi spółkami z Grupy, dysponuje łącznie prawie 12 tys. m2 powierzchni netto serwerowni i drugą pod względem wielkości siecią światłowodową w Polsce. Zespół specjalistów (Cloud Team) posiada doświadczenie w implementacji wielousługowych rozwiązań z obszarów cyberbezpieczeństwa oraz outsourcingu infrastruktury IT.


Park Naukowo-Technologiczny w Opolu Sp. z o. o.

powstał 8 listopada 2012 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Opola. Jest instytucją, która ma wspierać innowacyjne przedsięwzięcia gospodarcze oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które chciałyby te technologie wdrażać oraz udzielać informacji inwestorom i twórcom.

PNT w Opolu jest miejscem współpracy nauki i biznesu, stwarza możliwość poszukiwania i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych na styku tych dwóch światów. Tworzy również korzystne warunki dla rozwoju gospodarczego i naukowego miasta Opola oraz całego regionu poprzez pomoc już istniejącym, jak również nowo powstającym inicjatywom. Spółka jest platformą współpracy dla środowisk biznesowych i naukowych, pośrednio tworzy nowe miejsca pracy dla wykształconych na opolskich uczelniach młodych ludzi. Dzięki utworzeniu Parku proinnowacyjne opolskie firmy uzyskują dostęp do specjalistycznych laboratoriów badawczych, zaawansowanego środowiska teleinformatycznego, pomieszczeń biurowych o wysokim standardzie oraz wszelkiej innej niezbędnej infrastruktury i usług koniecznych do prowadzenia działalności, z korzyścią dla społeczności lokalnych miasta i regionu. 


Polcom

Polcom od prawie 30 lat działa na rynku polskim i europejskim. Początkowo firma była integratorem IT i koncentrowała się usługach w zakresie przechowywania danych. Obecnie Polcom posiada zespół najnowocześniejszych w Polsce ośrodków przetwarzania danych zlokalizowanych pod Krakowem i Katowicami, w oparciu o które świadczy usługi udostępniania mocy obliczeniowej. Dzięki temu klienci firmy otrzymują unikalną jakość na polskim rynku, pozwalającą na uruchomienie dowolnych aplikacji. Pozwala to na rozpoczęcie jakkolwiek dużego projektu informatycznego i swobodną zmianę jego parametrów w czasie. Dowodem na najwyższą jakość usług Polcom są międzynarodowe certyfikaty – m.in. ISO 9001, ISO 27001, ISO 27017 – dokumentujące spełnianie standardów zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zarządzania jakością w organizacji. Dzięki natomiast indywidualnemu podejściu firmy do potrzeb klientów, cieszy się ona uznaniem na rynku, co skutkuje długofalowymi relacjami biznesowymi. Wśród grona klientów Polcom znajdują się m.in. Allegro, Polimex – Mostostal, Skanska, Grupa Nowy Styl, Amway, Polaris czy Carrefour.


Sinersio Polska

Sinersio Polska to dynamicznie rozwijająca się firma, działająca w branży IT od 2009 roku. Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań opartych na modelu chmury obliczeniowej. Posiadamy własny, niezawodny i bezpieczny obiekt Data Center, zlokalizowany na terenie Parku Technologicznego Interior w Nowej Soli w pobliżu Zielonej Góry. Sinersio Data Center zostało otwarte w 2013 roku i jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków przetwarzania danych w Polsce. Obiekt został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z międzynarodowym standardem TIA-942 w klasie TIER III, a przed oddaniem do użytku przeszedł testy obciążeniowe. Firma Sinersio Polska przechodzi obecnie proces certyfikacji potwierdzający spełnianie standardów zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zarządzania jakością w organizacji (ISO 9001 i ISO/IEC 27001). Inżynierowie z Sinersio Polska stworzyli własną chmurę obliczeniową Sinersio Cloud oraz wyróżniający się na polskim rynku system do tworzenia kopii bezpieczeństwa danych  – TotalBackup. Z rozwiązań tych korzystają korporacje, średnie i małe firmy, banki, szpitale i administracja publiczna w całej Polsce. 


Talex S.A.

Talex S.A. to firma założona 1989 r. przez trzech polskich inżynierów, pasjonatów informatyki, którzy do dnia dzisiejszego cały czas dbają o to, by zachowała swój pierwotny charakter. Od początku przyświeca nam jeden cel, by robić dobrą informatykę i rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane problemy. Jesteśmy dostawcą zaawansowanych technologicznie usług i produktów IT, wspierających procesy biznesowe. Dzięki multidyscyplinarnym kompetencjom i 30-letniemu doświadczeniu oferujemy zaawansowane usługi Cloud Computing dla wymagających klientów z różnych branż. Zaufały nam m.in. instytucje finansowe, koncerny automotive oraz jedna z największych platform handlowych w Europie. Jako jedyna firma w Polsce posiadamy dwa centra przetwarzania danych z certyfikatem EN 50600 klasy IV zlokalizowane w Poznaniu i Wrocławiu. Oba ośrodki mogą być wykorzystywane równocześnie jako Data Center podstawowe i zapasowe (Disaster Recovery Center).


Wrocławskie Centrum Sieciowo – Superkomputerowe

Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe jest jednostką Politechniki Wrocławskiej o charakterze międzyuczelnianym. Powstało  w 1994 roku, a jego głównymi zadaniami są: eksploatacja i rozbudowa Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (WASK), eksploatacja i rozbudowa komputerów dużej mocy (KDM), eksploatacja i rozwój sieciowych usług informacyjnych dla wszystkich uczelni wyższych i instytutów badawczych z obszaru Dolnego Śląska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Polskiej Chmury i bezpieczeństwa danych w chmurze - napisz do nas.