Polska Chmura

MAIN to polska firma specjalizująca się w budowie środowisk chmurowych. Nasze usługi opieramy na sieci własnych ośrodków Data Center w Warszawie. Oferujemy rozwiązania Private i Hybrid Cloud, uzupełnione konteneryzacją i Disaster Recovery, oraz świadczymy wszystkie poziomy administracji środowiskami fizycznymi i wirtualnymi.

Pomagamy zabezpieczać systemy IT, zapewniając przedsiębiorstwom wysoki poziom Business Continuity. Korzystamy ze sprawdzonych technologii (m.in. VMware i HPE), a każde rozwiązanie dopasowujemy do potrzeb firm oraz specyfiki ich infrastruktury.

Jesteśmy częścią Grupy EIP.

Marek Turek, Wiceprezes MAIN Data Center

Kluczowe są doradztwo i partnerstwo. Klienci bywają różni, zarówno pod względem budżetu, jak i posiadanego rozwiązania. Należy wysłuchać ich potrzeb, przeanalizować infrastrukturę, a następnie zaproponować takie usługi chmurowe, które będą dopasowane do aktualnych oraz przyszłych celów biznesowych organizacji. Wypracować razem bezpieczne, stabilne i przyszłościowe środowisko.

Zawsze przedstawiamy klientowi exit plan oraz budujemy środowisko tak, aby nie czuł się zależny, czy “wpędzony w złotą klatkę”. Nie chcemy, by wyjście z chmury było traumatycznym przeżyciem ani ogromnym kosztem.

Deklarując na wstępie takie warunki, jak exit plan, kładziemy fundament pod zaufanie. To nasz rys od początków MAIN. Pokazujemy też cały świat technologii, a nie tylko własne podwórko. Otwarcie dyskutujemy o dostępnych opcjach.

Case studies

Case study: Infrastruktura w modelu IaaS dla MullenLowe MediaHub

Zapoznaj się z case study

Case Study: Virtual Private Cloud dla DSR – dostawcy rozwiązań IT dla produkcji

Zapoznaj się z case study

Case Study: Infrastructure as a Service dla branży fintech – case study Turbine Analytics

Zapoznaj się z case study

Poradniki

Chmura w branży produkcyjnej – elastyczna polisa na przyszłość

Chmura obliczeniowa to dla wielu firm szansa na stabilny rozwój w niepewnej przyszłości, także tych z branży produkcyjnej. Choć przedsiębiorstwa z tego sektora mogą wiele zyskać na wykorzystaniu chmury dla produkcji, podchodzą do tematu dosyć ostrożnie i z mniejszym zainteresowaniem niż np. do IoT (Internet Rzeczy) oraz sztucznej inteligencji.

Zapoznaj się z poradnikiem

Chmura hybrydowa – nieograniczone możliwości i wolność wyboru

Ilu dostawców, tyle definicji chmury hybrydowej. Do tego każda ma swoje smaczki. Dlatego w MAIN postanowiliśmy pokusić się opisanie naszego modelu hybrydy – rzeczywistej, efektywnej, a nie pozornej.

Zapoznaj się z poradnikiem

Migracja do chmury – co warto wiedzieć

Migracja do chmury jest rozumiana równie… mgliście, co sam cloud – mimo jego rosnącej popularności. Z tego powodu wiele firm czuje się niepewnych przy podejmowaniu decyzji o przeniesieniu swoich zasobów.

Zapoznaj się z poradnikiem

W strukturach Polskiej Chmury

Marek Turek

Rada Związku

Tomek Podgórski

Rada Marketingowa

Ewa Jadczak

Rada Marketingowa

Chcesz dowiedzieć się więcej

Dowiedz się więcej