Polska Chmura

Asseco Cloud  spółka IT należąca do Grupy Asseco, specjalizująca się w projektowaniu, dostarczaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych. Realizuje wdrożenia z wykorzystaniem własnych rozwiązań oraz wiodących dostawców chmury. Oferta spółki obejmuje usługi oparte o chmurę prywatną, preferowaną przez klientów z sektora publicznego lub sektorów regulowanych oraz rozwiązania w modelu multicloud, realizowane w oparciu o chmurę publiczną dostawców globalnych.

Asseco jest największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych  sektorów gospodarki. Firma obecna jest w  60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 29 tys. osób. Rozwija się organicznie jak i poprzez akwizycje. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

www.asseco.cloud

Portfolio rozwiązań i usług chmurowych Asseco Cloud

Asseco Cloud jest sprawdzonym dostawcą rozwiązań i technologii chmurowych. Zapewnia dostęp do najlepszych rozwiązań chmury publicznej lub prywatnej w modelu: IaaS, PaaS lub SaaS. Skutecznie integruje usługi chmurowe i łączy różne technologie, oferując rozwiązania hybrydowe. W portfolio znajdują się również takie usługi jak kolokacja, serwery wirtualne oraz dedykowane. Asseco Cloud udziela pełnego wsparcia wysokiej klasy ekspertów, którzy doskonale znają najnowsze trendy technologiczne oraz potrzeby klientów.

Chmura publiczna Asseco Cloud

Rozbudowany ekosystem usług chmurowych dostawców globalnych: Microsoft, Amazon, Google Cloud Platform, etc.

Odwiedź stronę

Managed Services

Kompleksowa usługa przeniesienia odpowiedzialności technologicznej na zespół ekspertów chmurowych.

Odwiedź stronę

Transformacja cyfrowa

Nowoczesne narzędzie do bezpiecznej pracy w chmurze – adaptacja rozwiązania do potrzeb organizacji.

Odwiedź stronę

Chmura prywatna w modelu PaaS, SaaS

Gotowe i dostosowane do potrzeb biznesu aplikacje w chmurze, w rozliczeniu za wykorzystane zasoby.

Odwiedź stronę

Rozwiązania hybrydowe

Integracja systemów i aplikacji z chmurą prywatną lub publiczną, gwarantujące bezpieczeństwo kluczowych danych.

Odwiedź stronę

W strukturach Polskiej Chmury

Marcin Lebiecki

Wiceprezes Zarządu

Dorota Lasecka – Pęk

Kierownik Produktu

Marek Masztalerz

Senior Manager of Product Management

Baza wiedzy

Transformację cyfrową trzeba zaplanować całościowo

Czytam publikację

Chmura dla IT czy biznesu, czyli kto w firmie jest jej największym beneficjentem?

Czytam publikację

Modern Workplace – odpowiedzialne połączenie technologii z człowiekiem

Czytam publikację

Skuteczna transformacja cyfrowa w tak dużej i dynamicznie rozwijającej się organizacji wymaga odpowiedniego przygotowania projektowego i procesowego.

W Grupie Polsat Plus znaczącej poprawy efektywności komunikacji i pracy grupowej poprzez wdrożenie i adaptację rozwiązania do pracy zespołowej tj. Office 365. Nasze działania rozpoczęliśmy przede wszystkim od całościowego zebrania potrzeb wszystkich działów w organizacji. Podczas realizacji tego procesu stworzyliśmy odpowiednią organizacje projektową i byliśmy przygotowani do reagowania na pojawiające się wyzwania korzystając również z pełnego wsparcia zespołu Asseco Cloud. W efekcie sprawiło to, że adaptacja do cyfrowej rzeczywistości przebiegła bardzo sprawnie i zakończyła sukcesem.”

Tworzenie od podstaw rozwiązań wspierających tak dynamiczną organizację jaką jest Dino stanowi nie lada wyzwanie. Nasza sieć sklepów rośnie dosyć intensywnie i w ciągu kolejnych lat zamierzamy zwiększać liczbę sklepów. Rozwój biznesu wymusza ciągłe udoskonalanie naszych rozwiązań IT, zabezpieczanie ciągłości kluczowych procesów biznesowych tj. Disaster Recovery, optymalizację  architektury w IT zakresie wydajności, ciągłości działania oraz monitoringu i utrzymania środowiska. Mając wsparcie w doborze i wdrażaniu rozwiązań jakie daje nam zaufany partner Asseco Cloud, możemy sięgać po to, co najlepiej wspiera nasz biznes, następnie to przetestować, ocenić i zdecydować o wdrożeniu produkcyjnym.

Xopero Software jest pionierem backupu chmurowego w Polsce. Firma powstała w momencie, gdy na rodzimym rynku dopiero pojawiały się pierwsze globalne rozwiązania z zakresu cloud computingu. Od samego początku wiedzieliśmy, że własną ścieżkę adopcji chmury będziemy przechodzić z polskim centrum danych. Zdecydowaliśmy się na Asseco Cloud ze względu na doskonałą dostępność, 3 niezależne centra danych na terenie Polski, liczne certyfikaty i normy jakości. Dla firmy z branży cyberbezpieczeństwa to właśnie te kryteria miały kluczowe znaczenie. We współpracy z Asseco Data Center zabezpieczyliśmy już dziesiątki tysięcy klientów, zapewniając im zgodność z zaleceniami RODO i gwarancję SLA. Doceniamy również funkcjonalne wsparcie techniczne oraz stały i szybki kontakt ze specjalistami Asseco Data Center.

Case studies

DINO Polska:

Chmurowe wsparcie transformacji cyfrowej. Wdrożenie centralnego backupu i narzędzi disaster recovery w Dino Polska

Wkrótce dostępne

American Heart of Poland:

Usługa managed services z jednym punktem kontaktu w branży medycznej

Wkrótce dostępne

Zapoznaj się z usługami Asseco Cloud

Przejdź do strony