Polska Chmura

Bezpieczeństwo i suwerenność danych

Jednym z filarów naszej działalności jest kwestia bezpieczeństwa danych. Wspólnie z Komisją Europejską i Polską Kartą Suwerenności Cyfrowej stoimy na stanowisku, że dane powinny być przechowywane na terenie kraju, a przekazywanie ich do państwa trzeciego (jak się dzieje w przypadku globalnych dostawców chmury), powinno być zakazane, gdyż realnie zagraża bezpieczeństwu danych.

Polskie i międzynarodowe certyfikaty

Dostawcy Polskiej Chmury mogą pochwalić się licznymi certyfikatami ISO oraz certyfikatami bezpieczeństwa, m.in:ISO 22301, ISO 27001, ISO 27017, ISO 9001, ISO 20000-1, NORMA PN EN 1047-2, EN 50600, AQAP 2110, ANSI/TIA-942

Lokalizacja data center
na terenie kraju

Wszyscy dostawcy Polskiej Chmury posiadają ośrodki przetwarzania danych, zlokalizowane na terenie całego kraju. Dzięki temu zapewniają dostępność, ale przede wszystkim najwyższy poziom bezpieczeństwa danych.

Zgodność z polskim
i unijnym prawem

Działalność firm zrzeszonych w Polskiej Chmurze zgodna jest z polskim i unijnym prawem na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze zgodna z wyrokami Unii Europejskiej mówiącymi o tym, że dane należy przechowywać w kraju z którego pochodzą. Po drugie – z lokalizacji wynika podległość prawu i regulacjom lokalnym oraz brak podległości zewnętrznym legislatorom (np. z USA).

Technologie
dla bezpieczeństwa

Stosowane w polskich data center technologie i rozwiązania będące na najwyższym światowym poziomie, zapewniają klientom bezpieczeństwo i spokojny sen. W połączeniu z wysoko wykwalifikowaną, cenioną na świecie kadrą, klienci zyskują jakościową usługę o możliwie najlepszym poziomie bezpieczeństwa.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Firmy zrzeszone w Polskiej Chmurze mogą pochwalić się licznymi certyfikatami, potwierdzającymi spełnianie międzynarodowych standardów, m.in. ISO. Certyfikaty te są potwierdzone audytami oraz certyfikacją wykonywaną przez niezależne podmioty.