Polska Chmura

COIG S.A. specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy produkcji i zarządzania dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Ze względu na początki firmy, które sięgają 1951 r. i wywodzą się od usług obliczeniowych dla sektora wydobywczego, COIG jest jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych polskich firm informatycznych. Zdobyte doświadczenie i nowoczesne technologie to biznesowe filary, na których COIG od lat buduje swoją pozycję i zapewnienia kompleksowe wsparcie we wszystkich obszarach zastosowań IT.

Oferta COIG w szczególności skupia się na autorskich rozwiązaniach wspierających produkcję i zarządzanie w przedsiębiorstwach, jednostkach samorządowych i rządowych. COIG oferuje również nowoczesne Centrum Przetwarzania Danych.

Paweł Kuch,
Prezes Zarządu COIG S.A.

Historia COIG to już ponad 70 lat doświadczeń w zakresie przetwarzania i przechowywania danych. Od blisko dwudziestu lat posiadamy własne Data Center, które wyróżnia najwyższy poziom bezpieczeństwa informacji, zaawansowana i stale aktualizowana technologia, unikalna, wydajna platforma serwerowa, profesjonalny nadzór i obsługa najwyższej klasy inżynierów. Jesteśmy też  wiodącym podmiotem na rynku usług związanych z cyberbezpieczeństwem dla kluczowych przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych.

Wszechstronność, wieloletnie doświadczenie i ekspercka wiedza pozwalają nam kompleksowo realizować nawet najbardziej złożone projekty informatyczne. W naszych realizacjach kierujemy się najnowszymi osiągnięciami w dziedzinach przetwarzania i bezpieczeństwa  danych, eksploracji danych (data mining), uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Długoletnie partnerstwa technologiczne i zaufanie setek klientów potwierdzają nasze indywidualne podejście do klientów i wysoką jakość prowadzenia projektów.

Podstawowe rynki, dla których dedykujemy nasze usługi i produkty to:

 • Przemysł
 • Administracja publiczna
 • Średnie i duże przedsiębiorstwa
 • Instytucje ochrony zdrowia

COIG S.A. posiada bogata ofertę produktową, obejmujące oprogramowanie:

 • Systemy ERP: Szyk2, KSAT 2000i, MS Dynamics 365 (AX)
 • e-Sprawozdania EPLIK
 • Aukcje Elektroniczne – Portal Aukcyjny
 • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi
 • Top Shop – Zarządzanie Nieruchomościami
 • EPP3 – Elektroniczny Portal Pracownika
 • intraDok – System Obiegu Dokumentów
 • eFlow – System Obsługi Procesów
 • Platfroma OEE – Wsparcie Zarządzania
 • MPortal – Autorski CMS

Wśród usług świadczonych przez COIG szczególne miejsce zajmują usługi chmurowe. Opierają się na dwóch własnych ośrodkach Data Center zlokalizowanych w Katowicach i Gliwicach.

Data Center COIG to zaawansowana technologia, unikalna platforma serwerowa, profesjonalny nadzór i obsługa wysokiej klasy inżynierów, doskonałe zabezpieczenia klimatyzacyjne, przeciwpożarowe, energetyczne, sieciowe oraz indywidualne podejście do Klienta. Dzięki spełnieniu wymagań stawianych przez normę Tier III, Data Center COIG umożliwia świadczenie usług na najwyższym poziomie, zapewniając spełnienie najbardziej wymagających parametrów SLA.

Data Center COIG zapewnia wielopoziomową ochronę danych spełniającą najwyższe standardy międzynarodowe, w tym wymagania norm PN-ISO/IEC 27001:2013 i ISO 9001:2015. COIG dba również o zrównoważony rozwój i zieloną energię m.in. poprzez wdrożenie koncepcji tzw. Green Data Center.

Dysponując wysoce wyspecjalizowanym personelem oraz infrastrukturą zlokalizowaną w Data Center COIG, firma świadczy także usługi administracyjne, outsourcingowe, kolokacyjne i inne związane z backupem oraz archiwizacją danych. Specjaliści COIG realizują projekty z zakresu migracji i relokacji danych oraz budowy systemów wysokiej dostępności (HA) zarówno w środowisku fizycznym (bare-metal), jak i wirtualnym.

Portfolio rozwiązań i świadczonych przez COIG:

Wdrażanie i utrzymanie systemów IT

Dowiedz się więcej

Outsourcing IT/cloud computing

Dowiedz się więcej

Audyt i consulting IT

Dowiedz się więcej

Platformy analityczno-raportujące (Business Intelligence)

Dowiedz się więcej

Usługi systemowe na platformie IBM Power Systems

Dowiedz się więcej

Zapewnienie cyberbezpieczeństwa

Dowiedz się więcej

W strukturach Polskiej Chmury

Paweł Kuch

Prezes Zarządu COIG S.A., Członek Rady Związku Polska Chmura

Łukasz Sikorski

Dyrektor Data Center COIG, Członek Rady Marketingowej Polskiej Chmury
Skontaktuj się

Chcesz wiedzieć więcej?

Poznaj ofertę COIG