Polska Chmura

Polska Chmura na mapie

Sprawdź w jakim mieście znajdują się centra danych firm współtworzących Polską Chmurę. Wybierz partnera dla biznesu, który zapewni bezpieczeństwo danych, najwyższą jakość usług, a jednocześnie będzie blisko Ciebie. 

 

Poznań

 

Nowa sól

Skawina

Alwernia

Opole

Wrocław

Rzeszów

Bydgoszcz

Łodź

Szczecin

Kraków

Katowice

Gliwice

Z usług dostawców Polskiej Chmury korzystają
wszystkie kluczowe sektory rynku

Finanse i bankowość

Na świecie chmura staje się rozwiązaniem pozwalającym bankom na realizację strategii cyfrowych. Polskie instytucje finansowe powinny podążać za tym trendem, by być w stanie konkurować z globalnymi bankami , które budują swoją architekturę w oparciu o chmurę.

Sektor publiczny

Polska osiągnęła wysoki stopień zaawansowania w cyfryzacji administracji i sektora publicznego. Urzędy oferują coraz więcej usług online, a wraz ze wzrostem ich dostępności rośnie zaufanie obywateli do tych rozwiązań. Mimo to w obszarze tym jest jeszcze wiele do zrobienia. Ważnym aspektem jest również miejsce przechowywania danych – stoimy na stanowisku, że dane obywateli polskich nie powinny być przechowywane poza terytorium kraju.

Przemysł i produkcja

Nie przez przypadek mówi się, że chmura obliczeniowa jest motorem napędowym Przemysłu 4.0. Jak żadna inna technologia, ułatwia transformację cyfrową firm, zwiększając konkurencyjność rynkową przedsiębiorstw. Dostawcy usług chmurowych wspierają firmy produkcyjne świadcząc usługi pozwalające na zapewnienie ciągłości działania infrastruktury IT, bezpieczeństwa oraz wysokiej elastyczności biznesowej.

Nowe technologie

Chmura zapewnia wszystko, co jest potrzebne firmom jest do przeprowadzenia transformacji cyfrowej: dużą elastyczność, bezproblemowy dostęp z dowolnego miejsca i o każdej porze, skalowalność, gwarantując prostotę działania, bez konieczności posiadania zaawansowanych sprzętów i sztabu ludzi. Dzięki temu chmura napędza trendy w technologii cyfrowej, takie jak IoT, mobilność, czy analityka wielkich zbiorów danych.

E-commerce

Specyfika chmury obliczeniowej sprawia, że jest ona stworzona dla wszelkiego rodzaju biznesów internetowych. Od kilku lat rynek dynamicznie rośnie, choć momentem zwrotnym była pandemia, która sprawiła, że sprzedaż w internecie wrzuciła 6. bieg. Chmura w e-commerce to szybkie dopasowanie się do zmieniającego się rynku, skalowalność, dostępność. To pełna koncentracja firmy na rozwoju biznesu, w czasie kiedy rozwojem i utrzymaniem infrastruktury IT zajmuje się dostawca chmury.

Medycyna i farmacja

Kto dziś wyobraża sobie sektor ochrony zdrowia bez e-recept i e-zwolnień? Chmura w medycynie i farmacji dość długo była sprawą dyskusyjną, z uwagi na wrażliwe dane medyczne. Nowoczesne technologie, a szczególnie chmura dostarczana przez polskich dostawców, na terenie kraju i pod polską jurysdykcją, to jednak najwyższej klasy cyberbezpieczeństwo i gwarancja rozwoju sektora, bez przykrych niespodzianek.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz, by Twoja firma była częścią związku, który ma realny wpływ na polską transformację cyfrową oraz na warunki rozwoju dla krajowych dostawców usług chmurowych, dołącz do Polskiej Chmury. 

Dołącz do nas