Polska Chmura

5 powodów, dla których warto przyjrzeć się Polskiej Chmurze

10/12/2020

1. bezpieczeństwo danych

Ośrodki przetwarzania danych znajdują się na terenie Polski. Nie zachodzi więc konieczność wysyłania ich poza obszar kraju czy Unii Europejskiej. Dzięki temu podlegają one polskiemu i europejskiemu prawodawstwu, które gwarantują ich bezpieczeństwo.

Członkowie Polskiej Chmury posiadają krajowe i międzynarodowe certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo usług.

2. jakość

Firmy należące do Polskiej Chmury dostarczają rozwiązania cyfrowe, w tym usługi chmurowe, do największych firm, instytucji i organizacji w kraju i za granicą. O jakości ich pracy świadczą lata doświadczeń i zadowoleni Klienci z różnych sektorów, m.in. sektora publicznego, bankowości, ubezpieczeń, handlu itp. 

Usługi dostarczane przez Polską Chmurę są równie innowacyjne, jak te od firm globalnych. Odróżnia nas fakt, że – korzystając z tego samego oprogramowania, technologii i sprzętu – robimy to na terenie kraju i ze wsparciem polskich informatyków. 

3. oszczędność i prostota

Usługi chmurowe pomagają optymalizować koszty IT w firmie. Dzięki nim przedsiębiorcy nie muszą ponosić wysokich nakładów inwestycyjnych. Nie potrzebują też własnych serwerowni, ani dodatkowych pracowników do ich obsługi. Zasoby te pozostają w gestii dostawcy usług chmurowych, który dopasowuje ofertę do ich potrzeb. Dzięki temu płacą tylko za to, co jest im faktycznie potrzebne i w każdej chwili mogą skalować swój biznes. 

Korzystając z usług firm należących do Polskiej Chmury zyskuje się doradztwo w procesie wyboru odpowiednich rozwiązań oraz codzienne wsparcie specjalistów. Wdrożenie usług chmurowych jest szybkie, dzięki czemu firma może zachować ciągłość działania i nie jest skazana na kosztowne przestoje. 

4. wsparcie dla gospodarki

Firmy należące do Polskiej Chmury tworzą miejsca pracy dla polskich specjalistów, w różnych regionach kraju, podnosząc tym samym ich atrakcyjność pod względem inwestycyjnym. Tym samym stwarzają duże szanse rozwojowe dla społeczności lokalnych. Z lokalizacji i krajowego kapitału wynika również fakt, iż firmy członkowskie płacą podatki w kraju, wspierając tym samym rodzimą gospodarkę. 

5. transformacja cyfrowa

Pandemia COVID-19 pokazała, że rozwiązania cyfrowe zapewniają ciągłość i efektywność pracy, nawet jeśli zachodzi konieczność odstąpienia od firmowych biurek. Usługi chmurowe to szybki dostęp do danych, zadań i dokumentów, z dowolnego miejsca na świecie, w dowolnym czasie. 

Praca w chmurze firm należących do Polskiej Chmury umożliwia prowadzenie biznesu nawet w trudnych i niepewnych czasach. Ułatwia tym samym sprawowanie kontroli nad firmą i procesami w niej zachodzącymi, dając pewność pełnej zgodności z aktualnymi przepisami.