Polska Chmura
10/12/2020

5 powodów, dla których warto przyjrzeć się Polskiej Chmurze

1. bezpieczeństwo danych

Ośrodki przetwarzania danych znajdują się na terenie Polski. Nie zachodzi więc konieczność wysyłania ich poza obszar kraju czy Unii Europejskiej. Dzięki temu podlegają one polskiemu i europejskiemu prawodawstwu, które gwarantują ich bezpieczeństwo.

Członkowie Polskiej Chmury posiadają krajowe i międzynarodowe certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo usług.

2. jakość

Firmy należące do Polskiej Chmury dostarczają rozwiązania cyfrowe, w tym usługi chmurowe, do największych firm, instytucji i organizacji w kraju i za granicą. O jakości ich pracy świadczą lata doświadczeń i zadowoleni Klienci z różnych sektorów, m.in. sektora publicznego, bankowości, ubezpieczeń, handlu itp. 

Usługi dostarczane przez Polską Chmurę są równie innowacyjne, jak te od firm globalnych. Odróżnia nas fakt, że – korzystając z tego samego oprogramowania, technologii i sprzętu – robimy to na terenie kraju i ze wsparciem polskich informatyków. 

3. oszczędność i prostota

Usługi chmurowe pomagają optymalizować koszty IT w firmie. Dzięki nim przedsiębiorcy nie muszą ponosić wysokich nakładów inwestycyjnych. Nie potrzebują też własnych serwerowni, ani dodatkowych pracowników do ich obsługi. Zasoby te pozostają w gestii dostawcy usług chmurowych, który dopasowuje ofertę do ich potrzeb. Dzięki temu płacą tylko za to, co jest im faktycznie potrzebne i w każdej chwili mogą skalować swój biznes. 

Korzystając z usług firm należących do Polskiej Chmury zyskuje się doradztwo w procesie wyboru odpowiednich rozwiązań oraz codzienne wsparcie specjalistów. Wdrożenie usług chmurowych jest szybkie, dzięki czemu firma może zachować ciągłość działania i nie jest skazana na kosztowne przestoje. 

4. wsparcie dla gospodarki

Firmy należące do Polskiej Chmury tworzą miejsca pracy dla polskich specjalistów, w różnych regionach kraju, podnosząc tym samym ich atrakcyjność pod względem inwestycyjnym. Tym samym stwarzają duże szanse rozwojowe dla społeczności lokalnych. Z lokalizacji i krajowego kapitału wynika również fakt, iż firmy członkowskie płacą podatki w kraju, wspierając tym samym rodzimą gospodarkę. 

5. transformacja cyfrowa

Pandemia COVID-19 pokazała, że rozwiązania cyfrowe zapewniają ciągłość i efektywność pracy, nawet jeśli zachodzi konieczność odstąpienia od firmowych biurek. Usługi chmurowe to szybki dostęp do danych, zadań i dokumentów, z dowolnego miejsca na świecie, w dowolnym czasie. 

Praca w chmurze firm należących do Polskiej Chmury umożliwia prowadzenie biznesu nawet w trudnych i niepewnych czasach. Ułatwia tym samym sprawowanie kontroli nad firmą i procesami w niej zachodzącymi, dając pewność pełnej zgodności z aktualnymi przepisami.