Polska Chmura

Polskie centra danych najchętniej wybierane przez biznes i GovTech – badanie Polskiej Chmury

28/6/2022

Zrzeszone w Polskiej Chmurze data center chcąc lepiej zrozumieć podejście do chmury i cyberbezpieczeństwa firm i sektora GovTech, zdecydowały się przeprowadzić badanie przedsiębiorstw i sektora publicznego. Na bazie wywiadów zrealizowanych we współpracy z firmą badawczą PMR powstał obszerny raport, który od dziś można bezpłatnie pobrać na stronie Polskiej Chmury. Patronem raportu zostało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wnioski płynące z raportu „Chmura i cyberbezpieczeństwo wśród średnich i dużych firm oraz w sektorze GovTech w Polsce 2022″ dotyczą zagadnień z obszarów charakterystyki stosowanych rozwiązań chmurowych, planów inwestycyjnych, preferencji dotyczących lokalizacji data center oraz znajomości zagadnienia suwerenności cyfrowej i postrzegania dostawców usług, ze szczególnym naciskiem na kwestię lokalizacji. Wyniki prezentują optykę dwóch znacząco różniących się od siebie grup – przedstawicieli średnich i dużych firm oraz sektora publicznego.

Misją Polskiej Chmury jest zwracanie uwagi przedsiębiorców i sektora GovTech na przewagi konkurencyjne polskich dostawców usług chmurowych. Powstały we współpracy z PMR raport uchwycił trend dotyczący rosnącej świadomości na temat korzyści wynikających ze współpracy z lokalnym dostawcą – od tematów cyberbezpieczeństwa i wiarygodności, przez szytą na miarę ofertę, po możliwość bezpośredniego kontaktu w języki polskim i wsparcia inżynierów – a nie automatów na call center. Mamy nadzieję, że ta świadomość dotrze niebawem do pozostałej części rynku, w tym szczególnie do sektora GovTech – powiedział Prezes Związku Wiesław Wilk.

Raport można pobrać ze strony: https://polska-chmura.pl/pobierz-raport/